Assassin’s Creed Valhalla Ön İnceleme

Assassin's Creed Valhalla

Ubisoft tarafından duyurulan Viking RPG’si konulu Assassin’s Creed Valhalla 9. Yüzyılın İngiltersini canlandırıyor.

Karakterimiz Viking klanının liderini canlandırıyor ve oyunun genelinde İskandinav savaşçılarının kanlı mücadelesini izliyoruz.
Assassin’s Creed Valhalla’nın resmi çıkış tarihi henüz ilan edilmedi.

Assassin’s Creed Valhalla Resmi Fragmanı

Assassin’s Creed Vallaha Karakterleri

Oyunun en başından itibaren Vikinglerin klan lideri Eivor’u canlandırıyor olacağız. Sinematik fragman içerisinde gösterilmesede oyuncular Erkek veya Kadın karakter seçebilecekler. Kadın karaktere sahip olabilmek için ubisoft’un oyun için hazırladığı edition paketlerine göz atabilirsiniz.https://www.ubisoft.com/en-us/game/assassins-creed/valhalla/buy

Assassin’s Creed Valhalla Hikayesi

Assassin’s Creed Valhalla dokuzuncu yüzyılda İngiltere’de geçen kanlı mücadeleyi sahneliyor. Klanınızı Norveç’in misafirperverliğinden uzaklaştırıp yeni bir hayata başlama amacıyla yeni bölgelere yönlendiriyorsunuz. Yeni bir bölgede hayata tutunabilmek hiç kolay değil. Yeni gittiğiniz bölgelerde Saksonlarla kanlı mücadaleler yaşayabilirsiniz.

Tarihsel açıdan bakıldığında oyunun konu aldığı dokuzuncu yüzyılda Viking orduları İngiltere’nin büyük bir bölümünü işgal ettiler. Bu büyük işgalin öncesinde küçük baskınlarla zemin oluşturdular. Wessex krallığının büyük kralı Alfred askerlerini Vikinglerle savaşmaları için bölgeye gönderiyor. Ubisoft’un yayınladığı fragmanda geçen detaylardan sadece bunları görebiliyoruz. Tarihsel açıdan Kral Alfred İskandinav ordularını başarıyla yenen birkaç ingiliz komutanından sadece birisiydi.

Fragmanda yayınlanan karakterimiz Eivor’un gizemli bıçağı onu bir suikastcı olarak düşünmenizi sağlamasın zira oyunun bütününde sahada klanının başında olan bir lider olarak göreceğiz.
Karakterimiz klasik viking liderlerine nazaran gizemli bıçaklar kullanabilen bir savaşçı.

Assassin’s Creed Vallaha Diplomasisi

Her savaş sahada cereyan etsede bunun elbette bir masa boyutu bulunuyor. Oyun genel olarak savaş odaklı olsa bile zaman zaman diplomasi yapmanıza imkan sağlayacak. İngilter’nin bazı önde gelen liderleriyle ittifak kurabileceksiniz.

Assassin’s Creed Vallaha Nerede Satılacak?

Assassin’s Creed Vallaha Ubisoft’un Uplay sisteminde satışa sunulacak. Steam üzerinden satılmayacak.