Brawl Stars İnceleme

brawl-stars

2017’de Supercell tarafından duyurulan çok oyunculu gerçek zamanlı strateji oyunu olan Brawl Stars’da karakterinizle rakip takımı yada rakip oyuncuları yenmeniz gerekmektedir.Düşmanlara saldırırken daha çok hasar veren power güçlerinizi yenileyebilirsiniz. Oyun tarafından verilen yağma sandıkları yada karakterinin maksimum seviyeye ulaştığında oyun içi dükkanda satılan yıldız gücü adı verilen kilitlenilebilir bir yeteneği vardır. Dükkan içerisinde karakterinize animasyonlar sesler ve kıyafetler alabiliyorsunuz.

Çocuklar için güvenli oyun olduğu Oyunr.com tarafından değerlendirilmiştir.

Brawl Stars’ın ülkemizde çocukların ilgi odağı olduğunu söyleyebiliriz. Ebeveynler çocuklarının silah ve kan içeren nefret oyunlarını oynamasının yerine bu tarz görsel aktiviteler içeren oyunlara yönelmesini memnuniyetle karşılıyorlar. Oyununun genel olarak 3 dakika içerisinde tamamlanması sebebiyle oyuncular uzun süre cihaza bakmak zorunda kalmıyor.

Brawl Stars Modları

Hesaplaşma modu

Brawl Stars hesaplaşma modu tek ve çift kişi oynayabilme desteği sağlıyor. Arenada hayatta kalma mücadelesi verdiğiniz mod içerisinde kaybettiğiniz sağlığınızı tekrar dolduramıyorsunuz. Takım halinde oynanılan mod içerisinde takım arkadaşınız hayatta kaldığı sürece bekleme süresini tamamladıktan sonra karakteriniz tekrar canlanabiliyor. Harita üzerindeki sandıklar içerisinden can atışı sağlayan küpleri ve enerji içecekleri toplayıp kısa süreli ek atış gücü kazanılabiliyor. PUBG’de olduğu gibi oyun içerisinde süre ilerledikçe harita ortaya doğru daralıyor.

Elmas Kapma Modu

Brawl Stars elmas kapma modu 3 vs 3 takım halinde oynanıyor. Haritanın ortasında yaratılan elmasları toplayıp belirli bir süre elinizde tutuyorsunuz. Rakiplerinizdeki elmasları almanız için onları safdışı bırakmanız gerekebilir. 10 elması toplayıp elinde tutan ve geri sayımı tamamlayan takım oyunu kazanıyor.

Soygun Modu

Brawl Stars soygun modunda 3 vs 3 takım halinde karşı takımın kasasını yok etmeye odaklanıyorsunuz. Diğer takımın kasasını yok eden yada en fazla hasarı veren kazanıyor.

Savaş Topu Modu

Brawl Stars savaş topu modunda 3 vs 3 takımlar halinde harita ortasında yaratılan topu alıp rakip kale gol atmalısınız. 2 gol atan yada süre bitiminde önde olan takım oyunu kazanıyor.

Ödül Avı Modu

3 vs 3 takımlar halinde oyananan mod içerisinde karşı takımın oyuncularını yok etmeli ve yıldız toplamalısınız. Süre boyunca oyuncular tekrar canlanıyor süre sonunda elinde en fazla yıldız olan takım oyunu kazanıyor.

Robot İşgali Modu

3 vs 3 takım halinde oyananılan mod içerisinde yapay zekaya karşı yarışıyorsunuz. Ortada yaratılan kasayı robotlardan koruyabilirseniz oyunu kazanabilirsiniz.

Brawl Stars Google Play sayfası için tıklayın.