Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Ülkemizde doların tl karşısında artışından en çok teknoloji tutkunları etkilendi. Bu kötü gidişat daha eski donanımları daha uzun süre kullanmamız gerektiğini gösteriyor. Bu yüzden düşük sistem gereksinimli oyunlara ilginin artacağını düşünüyoruz. Tüm bu sorunların beraberinde Steam kütüphanesinde yer alan düşük sistem gereksinimli bir sürü eğlenceli oyun bulunuyor.

Slay The Spire

Geçtiğimiz yıllarda Steam’ın çok satanlar listesinde yer alan Slay the spire oyuncuyu saatlerce esir alabiliyor.
Oyunculara Heroes 3 tadı veren oyun standart kart oyunlarına farklı bir boyut kazandırmış. Oyuna başlarken 3 karakterden birini seçmeniz gerekiyor ve
Rastgele oluşturulmuş yollardan ilerliyorsunuz.Karşınıza çıkan zorlukları elinizdeki kartları değerlendirerek aşabilir ve bir sonraki gelecek desteyi görebilirsiniz.

INTO THE BREACH

Sıra tabanlı oyunların en sevilenlerinden olan Into the breach piksel görüntülere sahip. Kendi bölgemizi savunmak zorunda kaldığımız oyunda, böceklere karşı savaş veriyoruz.
3 tane robot seçiyor ve karşımıza çıkan sevimli böcekleri öldürüyoruz. Oyunun genel ilerleyişi kazandığınız yıldızlara göre değişkenlik gösteriyor.

AMID EVIL

Popüler oyunlardan Doom, Quake ve Hexen’in grafiklerine çok benzeyen ve kısıtlı sistem gereksinimi isteyen AMID EVIL benzersiz bir estetiğe ve düşman ordusuna sahip.
Indefatigable tarafından geliştirilen oyun tek oyunculu bir atış oyunudur. Hikayesinde geçmişten gelen bir şeytani gücün toprakları ihlal ettiği ve birçok kahramanı öldürdüğü söyleniyor.
Oyuncu olarak kapıları açmalı ve anahtarları aramalısınız. Bölümler kendi içerisinde 4 bölümden oluşur.

West of Loathing

2017 yılında en komik oyun seçilen oyunda XP kazanmak için tuvalet yıkıyor, saman içinde iğne arıyor et kazanabilmek için mayınlarla uğraşıyorsunuz. Oyun ekonomisi içerisinde hayatta kalmak için her türlü işin altına girebileceğinizi unutmayın.
Kasaba içerisinde size verilen bir görevi tamamlamak için dolaştığınızda ineklerin saçma sapan saldırılarına uğrayabiliyorsunuz. Oyun tam bir karamizahtan oluşuyor.

Baba Is You

Baba is you ( baba sen misin) oyunu kuralları değişkenlik gösteren bir puzzle oyunudur. Her bölüm içerisinde etkileşime girilen blokları manüpüle ederek kuralları değiştirebilirsiniz. Kurallar değiştiğinde oyunun gidişatı değişecektir. Blokları basitçe iterek kendini taşa dönüştürebilir çimenleri sıcak engellere çevirebilirsiniz.