En İyi Multiplayer Android Oyunlar

multiplayer android oyunlar

Mevcut donanımlarla birlikte oyun kültürümüzde değişkenlik gösteriyor. Masaüstü bilgisayarlarla başlayan oyun kültürü artık bizi yatakta, yemek yerken yada lavaboda bile esir alabiliyor. Artık her boş vaktimizde cebimizdeki mobil cihazlarla oyun oynayabiliyoruz. Bununla birlikte single (tek) kişilik oyunlar yerine multiplayer ( çoklu oyunculu) oyunlara erişim sağlamak daha cazip geliyor. Oyunr bugün sizler için en iyi 15 multiplayer android oyunu listeledi.

  1. Asphalt 9: Legends
  2. Call of Duty: Mobile
  3. PUBG Mobile
  4. Minecraft
  5. NBA Jam
  6. Critical Ops
  7. Old School RuneScape
  8. Riptide GP: Renegade
  9. Unkilled
  10. Vainglory

Asphalt 9: Legends

Multiplayer android oyunları listeleyip Asphalt serisinden bahsedilemez. Popüler yarış oyunları listesinin tepesinde yer alan Asphalt 9 yarış serisinin son oyunu özelliğini taşıyor. Eski sürümlerde olduğu gibi yarışarak diğer araçların kilidini açıyor ve diğer oyunculara karşı yarışıyorsunuz. Grafikler ve oyun motoru bir mobil oyuna göre gayet güzel.

Asphalt 9 İki kişi nasıl oynanır?

Ana ekranın sağ alt kısmında yer alan oyna butonuna tıklıyoruz. Daha fazla yarış seçeneğini seçerek yerel wifi seçeneğine tıklıyoruz. Ardından oda kurulumu yaparak aynı wifi ağına bağlı olduğumuz arkadaşımızı da bu odaya dahil ediyoruz. Artık oyun oynamak için hazırsınız. Keyifli yarışlar!

Call of Duty Mobile

Call of Duty tutkunlarını bilirsiniz. Serinin hangi oyunu çıktıysa aynı gün bitirilir ve tekrar tekrar oynanır. Cod serisi oyuncuyu adeta içerisini hapsederdi. Oyuncuları bilgisayar kilitleyen Call of Duty’nin mobil versiyonunun olmaması düşünülemez. Call of Duty Mobile çoklu oyuncu desteği ve PUBG ve Fornite’a benzer yönleriyle 100 kişilik bir savaş modu içeriyor. Oyun içerisinde teçhizat ve kaplamalar gayet güzel dizayn edilmiş.

PUBG Mobile

PUBG Mobile serisi kendinden çok söz ettirdi. Adeta oyun piyasasını alt üst etti diyebiliriz. Multiplayer android oyunlar listesinde birinci sırada yer alan PUBG Mobile oyunculara keyif veren bir deneyim yaşatıyor. 99 oyuncuyla birlikte bir adaya düşüyor ve hayatta kalma savaşı veriyorsunuz.

Minecraft

Minecraft’ın bir efsane olduğunu bilmeyen yoktur. Tüm zamanların en popüler ve yaratıcı oyunudur. Oyunun en büyük özelliği rastgele oluşturulmuş bir dünya’da başlar ve sonra istediğiniz herşeyi size oluşturma imkanı verir. Multiplayer android oyunlar listesine girmesinin en büyük sebebi çapraz oynama imkanı tanımasıdır. Xbox ve Pc ile çapraz oynama imkanı sağlayan oyuna istediğiniz her yerde giriş yapabilirsiniz. Survival ( Hayatta kalma) , realms ve creative ( yaratıcı) olarak 3 moddan oluşuyor. Yaratıcı mod da karakteriniz ölmez. Hayatta kalma modun da hayatta kalmak için sürekli çabalamanız gerekir. Oyunda uygulama içi satın alımlar mevcuttur.

NBA Jam

NBA Jam, çevrimiçi multiplayar android oyunlar listesinde ki en iyi basketbol oyunudur. İki kişilik basketbol oynama imkanı sunar. Diğer oyunlar gibi en çok puanı elde eden birinci olur ve rakiplerle olan etkileşimler gayet tatmin edicidir.

Critical Ops

Critical Ops en iyi nişan oyunlarından biridir. Terör tehditlerini ortadan kaldırmanız gerekir ve bu oyunda hız çok önemlidir. Bu oyunda uygulama içi satın alım bulunmuyor ve bu oyuncuların çok sevdiği bir özellik.

Old School RuneScape

Old School RuneScape listemizde yer alan en eski oyunlardan biridir. Oyun içerisinde abonelik hizmeti var ve bu oyuncular tarafından pek sevilmeyen bir özellik. Oyunun size verdiği görevleri tamamlayarak ganimetler elde ediyorsunuz ve diğer oyuncularla ticaret yapabiliyorsunuz.

Riptide GP: Renegade

Riptide GP: Renegade klasik yarış oyunlardan biraz daha farklı. Grafikler ve oyunun sıradışı olmasından dolayı fazlaca oyuncu tarafından sevildiğini belirtelim. 8 kişiye kadar yarışları destekliyor ve bölünmüş ekran çok oyunculu mod gibi özellikler gerçekten multiplayer android oyun severleri derinden etkiliyor.

Unkilled

Unkilled sıradan zombi avlama oyunlarından ayıran en önemli özelliği çoklu oyuncu modunun olmasıdır. İçerisinde 150’den fazla görev ve çeşitli silah yükseltmeleri mevcut. Bunlara ek olarak zombi ordusu kurabilir ve diğer oyuncularla rekabete girebilirsiniz. Oyun genel olarak Kill Shot Virus ve Clash of Clans’la harmanlanmış bir yapıya sahip.

Vainglory

Vainglory multiplayer android oyunlar listesinde tartışmasız en iyi MOBA oyunudur. Oyun içerisinde savaş alanınındaki stratejileriniz genel gidişatı belirliyor. eSports çevrelerinde oldukça yaygın ve popüler olan oyun içerisinde 30 dan fazla karakter ve çeşitli modlar yer alıyor. Çevrimiçi oynamak yerine botlarla oynamak gibi seçenekleri de oyunculara sunan Vainglory Google play üzerinde 10.000.000+ fazla indirmeye sahip.