En Popüler 3 Strateji Oyunu

Bannerlords-rakip-çeteler

Tarih Odaklı Oyunlar

Günümüzde hem strateji hem de tarihi oyun meraklıları bulunur. Bir oyunun çıkmasını beklemek çok heyecanlıdır. Özellikle de istediğimiz bir oyunsa. Strateji içeren ve kontrolü size kalmış oyunlar hep daha zevkli olmuştur. Bu özellikleri içeren oyunları inceleyeceğiz.

 Mount and Blade

 Birçok serisi olan ve yeni oyunu da çıkan bu oyun tam bir tarih serüveni içerir. Eskiden olduğu gibi at üstüne seyahat etmeniz oyunu daha da çekici kılar. Kılıçlarla ve oklarla savaşırsınız. Şehirler ele geçirirsiniz ve savunmasını yaparsınız. Birçok ülkenin eski tarihi incelenir. Her bakımdan tarih kokan bir oyundur. Şehirleri ziyaret etmeniz ve ticaret yapmanız oyuna aşık olmanızı sağlar. Kendinizi geliştirip ister lord ister akıncı isterse kral olabilirsiniz.

 İki oyun penceresine sahip olan bu oyunda hem atınızı hem de karakterinizi kontrol edebilirsiniz. Hanlardan ticaret gerçekleştirebilir ve ordu kurabilirsiniz. Size verilen görevleri ise seçmek sizin elinizdedir. Birlik toplayıp birliğinizi geliştirmeniz ve ileride büyük bir birliğe sahip olup krallık için yarışmanız mümkündür.

 Civilization

 Aynı şekilde bir seri oyununa sahiptir. Tamamen stratejiye dayanır. Kendinizin seçeceği bir medeniyeti geliştirmeye ve yüceltmeye çalışırsınız. Birçok ülke bulunan bir oyundur. Çağlar öncesinden seçeceğiniz medeniyeti günümüz medeniyetine kadar ulaştırmanız olasıdır. Ayrıca tüm zamanların en başarılı serilerinden biri olarak tarihe geçmiş bir oyundur.

 Son sürümü 2019 yılında yayınlanan oyunun gelecek sürümleri heyecanla beklenmektedir. Toplamda 15’ten fazla seriye sahiptir. İçeriğinde birçok metin ve görev bulunur. Adeta bir medeniyetin başındaki insan gibi yönetirsiniz. Tüm kontrolün ve ülkenin elinizde olduğu bu oyun içeriği çok çekicidir. Kontrolün sizde olması ve her olayı sizin yönetmeniz sayesinde oyun sizi içerisine çeker.

 Age Of Empires

 Efsanevi bir oyun olan ve birçok serisi bulunan oyun eskiden daha çok oynanırdı. Seçeceğiniz hükümdarlıkla diğer medeniyetlerle savaşırsınız. Ayrıca bir hikaye serisi bulunmaktadır. Seçeceğiniz imparatorlukla birlikte oyun içerisinde gelişip ve asker üretip diğer krallıklara saldırırsınız. Oyunda tarihi bölgelerin de işlenmesi ayrı bir gerçekçilik katar. Birçok medeniyete özgü oyun serileri bulunmaktadır. Genelde Osmanlı dönemindeki diğer imparatorluklar ve Osmanlı’yı içerir.