Anasayfa / Konsol / WRC 5 İnceleme

WRC 5 İnceleme

Ralli oyunu olarak en hatalı çıkışını yapan WRC5 oyunu, Kylotonn Games oyun firmasının yapım koltuğunda oturarak ralli severleri başında toplamasını başaran ancak kötü bir açılış ile parkura ismini yazdıran bir oyun karşımıza gelmektedir.

WRC 5, 14 ülkede, 13 ralli ve tam altmış beş(65) rotası bulunan ve oldukça zengin bir yarış çeşitliliği bulunmaktadır. Karlı, yağmurlu, çamurlu yollardan doluya kadar kesintisiz olarak devam eden macerada bize tam 43 takımdan 51 yarışçı ile eşlik etmektedir. Her ne kadar WRC 5 bu kadar geniş bir lisans kapasitesi ile birlikte e-spor hedefli yeni bir kuşak ralli olarak lanse edilmiş olsa da çok büyük bir hatayla aramıza katılmaktadır. Kısıtlı direksiyon ile olumsuz bir durum oluşturmaktadır.

İddialı bir çıkış yapmakta olan ralli oyunu oyuncuların kalbini kazanmayı hedefleyerek bir çok oyun severlerin tercihi olan Logitech Drive Force, Fanatec ve G25 modelleri gibi bir çok direksiyon seçenekleri maalesef bulunmamaktadır. Her ne kadar WRC 5, FFB konusunda yetersiz kalsada parkurların arasında bulunan fark rahat bir şekilde gözükmektedir. Bu açıdan ralli aracını sürmek güzel bir şekilde gözükmektedir. Ralli araçlarının çeşitli parkurlarında rahatça uyum sağlıyabilmeleri için bir çok yarış simülasyonlarından alışıklık haline gelen ince ayar seçenekleride mevcuttur. İnce ayar seçeneklerinin bulunması motordan tekerleklere kadar bir çok noktada arabayı elden geçirerek yarışa uygun hale getirilmesi mümkündür.

Ralli oyunu sade bir ara yüze sahip olması ralli severler açısından önemli bir nokta. hızınızın parkuru bitirme oranını ve aynı zamanda sadece sarsıntılarda kısa süreliğine ekranda gözüken araç durumunun haricinde ekranda başka herhangi bir şey gözükmemektedir. Bu sayede daha kolay bir şekilde araca odaklanarak sahip olunmakta ve kontrolü kolay bir şekilde görebilirsiniz.

Hakkında Recep Çalışkan

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

The Crew 2 – İnceleme

Yarışseverler için seçenekler hızla azaldığı sırada Ubisoft’un hızla bu duruma The Crew 2 ile el …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir